Cena
Producent
Pojemność opakowania
Klasa lepkości

Jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą marki Motul

Oleje do silników benzynowych

W sklepie Tech-Oil oferujemy wyłącznie sprawdzone najwyżej jakości oleje do silników benzynowych największych światowych marek.

Więcej
CASTROL EDGE 0W-40 1L Castrol

55,20

CASTROL EDGE 0W-40 4L Castrol

179,50

CASTROL EDGE TITANIUM LL 5W-30 1L Castrol

47,50

CASTROL EDGE TITANIUM LL 5W-30 4L Castrol

159,99

CASTROL EDGE TITANIUM LL 5W-30 5L Castrol

192,80

MOBIL 1 ESP 5W-30 1L Mobil

43,75

MOBIL 1 ESP 5W-30 4L Mobil

161,95

MOBIL SUPER 3000 X1 5W-40 5L Mobil

124,00

MOBIL SUPER 2000 X1 10W-40 1L Mobil

19,99

MOBIL SUPER 2000 X1 10W-40 4L Mobil

69,99

MOBIL SUPER 3000 X1 FE 5W-30 4L Mobil

106,80

MOBIL SUPER 3000 X1 5W-40 1L Mobil

29,50

MOBIL SUPER 3000 X1 FE 5W-30 1L Mobil

29,99

MOBIL Super 3000 XE 5W-30 1L Mobil

35,50

MOBIL Super 3000 XE 5W-30 4L Mobil

125,55

MOTUL 8100 ECO-NERGY 0W-30 5L Motul

233,99

Olej do silnika benzynowego

Posiadając własny samochód musimy pamiętać o regularnej wymianie oleju silnikowego. Stosując odpowiedni olej wysokiej jakości możemy liczyć na przedłużenie żywotności ruchomych części w naszym silniku. Dlatego warto dowiedzieć się jak wybrać odpowiedni olej silnikowy do naszego samochodu. W ten sposób auto z pewnością będzie o wiele dłużej służyło swojemu kierowcy.

Rodzaje olejów silnikowych

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że mamy różny podział olejów silnikowych ze względu na metodę produkcji. Obecnie wyróżniamy trzy rodzaje: olej syntetyczny, półsyntetyczny i mineralny. Najlepsze właściwości posiada olej syntetyczny. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą odpowiednio chronić swój silnik przed zatarciem. Wyróżnia się on dobrym chłodzeniem silnika i najlepiej rozprowadza się po jego podzespołach. Oleje syntetyczne najmniej tracą z czasem na swoich właściwościach.

Oleje mineralne natomiast charakteryzują się najsłabszą ochroną silnika. Posiadają one także najkrótszą żywotność. Takie oleje są natomiast najtańszym rozwiązaniem i często stosuje się je w starszych samochodach z dużym przebiegiem. Ostatnim rodzajem płynów silnikowych są oleje półsyntetyczne. Są one połączeniem oleju syntetycznego i mineralnego. Najczęściej stosuje się je w silnikach, które wykorzystują wielopunktowy wtrysk paliwa.

Jak dobrać odpowiednią klasę lepkości oleju do silnika benzynowego?

Klasa lepkości pozwala na określenie, w jakich temperaturach olej jest w stanie utrzymać odpowiednią lepkość. W jaki sposób więc wybrać odpowiednią lepkość do naszego samochodu? Klasa lepkości oleju zawsze jest określana przez producenta samochodu. Jeżeli chcemy więc sprawdzić odpowiednie parametry oleju, warto zajrzeć do informacji zawartych w instrukcji obsługi auta.

Oprócz zaleceń producenta powinniśmy także wziąć pod uwagę warunki, w jakich będziemy korzystać z samochodu. Jeżeli będziemy się nim poruszać tylko w lato, warto zastosować olej odpowiedni do wysokich temperatur. Oczywiście odwrotnie sytuacja będzie wyglądać zimą. Najczęściej jednak korzystamy z samochodu przez cały rok, dlatego używa się uniwersalnych płynów, o klasach lepkości 10W40, 5W40 lub 5W30.

Jeżeli chcemy sprawdzić, który olej dostosowany jest do pracy silnika benzynowego, powinniśmy sprawdzić oznaczenia oleju silnikowego. Obecnie mamy do czynienia z dwoma normami, które oleje muszą spełniać. Pierwszą jest norma europejska, czyli ACEA. W tej sytuacji oleje do silników benzynowych oznaczane są literką „A”. Jest ona połączona z cyfrą, która określa jakość oleju. Najwyższa norma oznaczona jest jako „A5”. Najniższa natomiast to „A1”.

Druga to norma amerykańska, czyli API. Tutaj oleje do silników benzynowych określane są jako „S”. Następnie znajduje się kolejna litera, która oznacza klasę jakości oleju. Aktualnie najwyższa klasa to „SP”. Gorszej jakości płyny silnikowe mają w zapisie niższe litery z alfabetu.

Dobór odpowiedniego oleju do silnika benzynowego

Jak więc dobrać odpowiedni olej do naszego silnika benzynowego? Przede wszystkim musimy sprawdzić zalecenia producenta. Oczywiście możemy stosować olej o wyższej normie, jednak nigdy nie należy stosować niższej normy. Obniżenie jakości produktu może wpłynąć na gorszą pracę silnika. Posiadając turbodoładowany lub zasilany przez LPG silnik, również powinniśmy zastanowić się, jaki odpowiedni olej zakupić do naszego pojazdu.

Przy silnikach z turbo powinniśmy postawić na najlepszy olej o normie API SP. Zapobiegnie od przedwczesnemu zapłonowi przy małej prędkości. Dodatkowo chroni on przed osadem. Natomiast posiadając instalację LPG powinniśmy dobierać produkty dopasowane tylko do pracy z takim silnikiem. Jest to spowodowane wyższą temperaturą oraz czasem spalania gazu.

Jeśli szukasz więc odpowiedniego oleju do swojego silnika benzynowego, koniecznie zajrzyj na naszą stronę internetową. Znajdziesz u nas produkty renomowanych producentów, które wyróżniają się najwyższą jakością. W ten sposób odpowiednio zadbasz o swój silnik i przedłużysz jego żywotność.