Cena
Producent
Pojemność opakowania
Klasa lepkości

Jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą marki Motul

Oleje do silników diesel

W sklepie Tech-Oil oferujemy wyłącznie sprawdzone najwyżej jakości oleje do silników typu diesel największych światowych marek.

Więcej
CASTROL EDGE 0W-40 1L Castrol

55,20

CASTROL EDGE 0W-40 4L Castrol

179,50

CASTROL EDGE TITANIUM LL 5W-30 1L Castrol

47,50

CASTROL EDGE TITANIUM LL 5W-30 4L Castrol

159,99

CASTROL EDGE TITANIUM LL 5W-30 5L Castrol

192,80

CASTROL EDGE Turbo DIESEL 5W-40 1L Castrol

41,99

CASTROL EDGE Turbo DIESEL 5W-40 4L Castrol

133,99

CASTROL EDGE Turbo DIESEL 5W-40 5L Castrol

166,50

MOBIL 1 ESP 5W-30 1L Mobil

43,75

MOBIL 1 ESP 5W-30 4L Mobil

161,95

MOBIL SUPER 3000 X1 5W-40 5L Mobil

124,00

MOBIL SUPER 2000 X1 10W-40 1L Mobil

19,99

MOBIL SUPER 2000 X1 10W-40 4L Mobil

69,99

MOBIL SUPER 3000 X1 FE 5W-30 4L Mobil

106,80

MOBIL SUPER 3000 X1 5W-40 1L Mobil

29,50

MOBIL SUPER 3000 X1 FE 5W-30 1L Mobil

29,99

Olej silnikowy do diesla

Każdy silnik potrzebuje odpowiedniego smarowania do prawidłowej pracy. Posiadając własny samochód musimy zdecydować się na konkretny olej silnikowy. Warto wybrać ten o najlepszych właściwościach renomowanych marek. W taki sposób przedłużymy żywotność naszego silnika. Poniżej dowiesz się jak wybrać odpowiedni olej do silników diesel.

Wybór konkretnego oleju do samochodu może sprawić wiele problemów. Należy zwrócić uwagę na wiele czynników, które przekładają się na wydajną pracę silnika. Przy samym zakupie warto zapytać się jaki olej stosował poprzedni właściciel. Powinno nam to pomóc przy wyborze odpowiedniego płynu do silników diesla. Jednak co w przypadku, kiedy kupiliśmy auto używane i nie wiemy na jaki olej powinniśmy się zdecydować?

Wiele osób nadal decyduje się na zakup samochodów z silnikami diesla. W takim razie jak wybrać odpowiedni olej do takiego pojazdu? Przede wszystkim musimy wiedzieć o tym, że istnieją trzy bazy olejowe, czyli:

Olej mineralny

Nie są one obecnie rozwijane. Nie posiadają specjalnych dodatków, które zwiększyłyby skuteczność oleju. Charakteryzują się krótką żywotnością oraz słabą pracą przy niskich temperaturach. Co więcej, nie czyszczą one tak dobrze silnika z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Oleje mineralne powstają dzięki destylacji ropy naftowej. Jest to najtańsze rozwiązanie ze wszystkich typów oleju.

Olej syntetyczny

Te oleje są często ulepszane za sprawą różnych dodatków. Dzięki temu są one odporne na wpływ zarówno niskich, jak i wysokich temperatur. Często możemy się natknąć na oleje syntetyczne, które są specjalnie dopasowane do konkretnych modeli silnika. Ich największą zaletą jest niesamowita skuteczność, jeżeli chodzi o ochronę ruchomych elementów silnika. Oleje syntetyczne ograniczają zużycie paliwa i dodatkowo oczyszczają silnik dzięki redukcji gromadzonych osadów. Warto wspomnieć o tym, że takie oleje wolniej tracą swoje właściwości, dlatego pracują znacznie dłużej niż inne typy płynów.

Olej półsyntetyczny

Jest to mieszanka oleju mineralnego i syntetycznego. Możemy więc liczyć na nieco lepsze właściwości ochronne silnika niż w przypadku bazy mineralnej. Z powodzeniem stosuje się je w starszych samochodach z dużym przebiegiem.

Jaką lepkość oleju silnikowego do diesla wybrać?

Jednym z najważniejszych parametrów przy wyborze oleju silnikowego do diesla jest jego lepkość. Ma ona duże znaczenie w przypadku ochrony silnika. Zazwyczaj korzystamy z naszego samochodu przez cały rok. Olej w wysokich temperaturach staje się bardziej wodnisty, natomiast w niskich gęstnieje. Dlatego warto szukać takiego oleju, który nie będzie zmieniał swojej konsystencji pod wpływem temperatury.

Klasa lepkości olejów jest określana na podstawie normy SAE. Zapisana jest ona poprzez cyfry i literę „W”. Wartość przed „W” określa lepkość podczas niskich temperatur, natomiast wartość po „W” określa lepkość podczas wysokich temperatur. Dlatego na rynku możemy znaleźć takie klasy lepkości, jak: 0W30, 5W30, 5W40, 10W40, 15W40. Jaki olej powinniśmy więc wybrać do silnika diesla? Przede wszystkim musimy zachować odpowiedni balans pomiędzy dwoma wartościami. Informacje na temat zalecanego oleju silnikowego do auta powinniśmy znaleźć w instrukcji pojazdu.

W przypadku diesla wyposażonego w filtr cząstek stałych, warto zastosować olej niskopopiołowy. Jest on oznaczany za pomocą dopisku „Low SAPS”. Pomoże nam on przedłużyć żywotność filtra DPF. Jeżeli posiadamy samochód z silnikiem diesla z dużym przebiegiem, powinniśmy używać taki sam olej jak poprzednio. Dlatego jeśli decydujemy się na zakup auta używanego, warto wcześniej spytać się sprzedawcy jakiego oleju używał. Jeżeli korzystano z oleju syntetycznego, nie należy zmieniać go na słabsze płyny silnikowe. Nowoczesne oleje do diesla mogą zapewnić odpowiednią ochronę również tym starszym samochodom.

Markowe oleje silnikowe do diesla

Zależy Ci na zakupie porządnego oleju silnikowego do diesla? W takim razie koniecznie zajrzyj do naszej oferty. Znajdziesz u nas produkty sprawdzonych i renomowanych producentów. Charakteryzują się one najwyższą jakością. Z pewnością znajdziesz tam odpowiedni płyn silnikowy do swojego samochodu.