Cena
Producent
Pojemność opakowania
Klasa lepkości

Jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą marki Motul

Oleje silnikowe 10W-40 | Diesel

W sklepie Tech-Oil oferujemy wyłącznie sprawdzone najwyżej jakości oleje do silników największych światowych marek.

Więcej
MOBIL SUPER 2000 X1 10W-40 1L Mobil

19,99

MOBIL SUPER 2000 X1 10W-40 4L Mobil

69,99

Orlen Platinum Classic Semisynthetic 10W-40 4,5L

70,00

Orlen Platinum Classic Semisynthetic 10W-40 1L

18,40

Orlen Platinum Classic Semisynthetic DIESEL –  10W-40 1L

18,40

Orlen Platinum Classic Semisynthetic Diesel 10W/40 4,5L

73,60

ORLEN Platinum MaxExpert A3/B4 – 10W40 4L

75,00

ORLEN PLATINUM MaxExpert A3/B4 10W-40 1L

24,50

SHELL Helix DIESEL HX7 10W-40 1L Shell

23,50

SHELL Helix DIESEL HX7 10W-40 4L Shell

77,00

SHELL Helix HX7 10W-40 1L Shell

22,80

SHELL Helix HX7 10W-40 4L Shell

78,00

Oleje silnikowe 10W40

Każdy właściciel auta wie, że aby silnik pracował prawidłowo, musi on być odpowiednio smarowany. Do tego służą oleje silnikowe, które zapobiegają zatarciu się silnika. Należy więc dobrać odpowiedni płyn silnikowy do naszego modelu samochodu. Jednak do wyboru mamy różnego rodzaju oleje o różnych klasach lepkości. Na jaki najlepiej się zdecydować? O tym dowiesz się poniżej!

Wybór płynu silnikowego do samochodu

Posiadając własne auto musimy wiedzieć jaki olej silnikowy powinniśmy używać. Najprościej będzie zajrzeć w instrukcję obsługi pojazdu, gdzie znajdziemy zalecany przez producenta płyn do silnika. Kupując samochód używany, warto przed zakupem zapytać się właściciela jaki olej używał. Jest to bardzo ważne, ponieważ z reguły nie korzysta się ze słabszych płynów silnikowych niż stosowano poprzednio.

W nowszych modelach samochodów korzysta się z płynów syntetycznych, które wyróżniają się najlepszą ochroną części ruchomych w silniku. Dodatkowo posiadają właściwości chłodnicze i świetnie oczyszczają silnik z zanieczyszczeń. Jednak na jaki olej warto się zdecydować, jeśli mamy do czynienia ze starszym samochodem z dużym przebiegiem?

W takim przypadku dobrym wyborem będzie olej półsyntetyczny, który jest połączeniem bazy mineralnej i syntetycznej. Jest on nieco słabszy od oleju syntetycznego, jednak świetnie nadaje się do używanych aut. Nadal dobrze chroni nasz silnik przed zatarciem i dodatkowo nie gęstnieje w przypadku niskich temperatur, tak jak olej mineralny.

Jeżeli mamy problem z wyborem odpowiedniego oleju do naszego silnika, powinniśmy sprawdzić zalecenia producenta. Ewentualnie warto udać się do zaufanego mechanika, który z pewnością dobierze do naszego auta odpowiedni płyn silnikowy. Dzięki temu znacznie przedłuży się żywotność silnika.

Oznaczenia olejów silnikowych

Oleje silnikowe dzielą się na klasy lepkości. Są one oznaczane cyframi oraz literą „W”. Wartości przed tą literą oznaczają zimową lepkość oleju, natomiast cyfry po literze „W” oznaczają letnią lepkość. Im niższa będzie początkowa wartość, tym potrzebna będzie niższa temperatura, aby olej zgęstniał tym samym uniemożliwiając rozruch silnika. Natomiast im wyższa będzie wartość po literze „W”, tym potrzebna jest wyższa temperatura, aby olej uległ rozwodnieniu. W takiej sytuacji nie będzie on prawidłowo smarować silnika.

Powinniśmy więc dobrać odpowiednie parametry oleju, które dedykowane są naszemu silnikowi. Wybierając zły olej możemy poważnie mu zaszkodzić. Olej silnikowy 10W40 jest świetnym przykładem oleju półsyntetycznego, który gęstnieje dopiero przy temperaturach około -25 stopni Celsjusza. Najczęściej poleca się go stosować w przypadku starszych aut z większym przebiegiem. Płyny o takiej klasie lepkości są bardzo uniwersalne, jeżeli chodzi o pracę przy wyższych temperaturach.

Uniwersalny olej silnikowy 10W40

Jest to produkt, który stosuje się w przypadku pojazdów wykonujących pracę w szerokim zakresie temperatur. Najlepiej działa w samochodach eksploatowanych w klimacie umiarkowanym. Jest to więc świetna propozycja dla właścicieli aut w Polsce. Idealnie nadaje się do silników benzynowych, diesla czy w instalacjach LPG. Korzystając z takiego oleju możesz liczyć na mniejsze koszty eksploatacji, a sam silnik będzie mógł pracować znacznie dłużej.

Warto pamiętać o tym, żeby regularnie wymieniać olej w naszych samochodach. Zazwyczaj producenci określają co ile taka wymiana powinna być robiona. Najczęściej jest to co 10 tysięcy przejechanych kilometrów, albo co roku. Powyżej tych wartości olej silnikowy zaczyna tracić swoje wartości chroniące silnik.

Olej silnikowy 10W40 może być wykorzystany w samochodach osobowych oraz ciężarowych. Oczyszcza on oraz zabezpiecza silnik przed nadmierną eksploatacją. Jeśli zależy Ci na odpowiedniej pielęgnacji swojego samochodu, koniecznie sprawdź naszą ofertę. Znajdziesz tam produkty renomowanych producentów, które charakteryzują się wysoką jakością. Naszym klientom gwarantujemy niskie ceny oraz szybką dostawę produktu pod wskazany adres.